Bu yazımı yazmamın amacı artık herkesin bu otizm gerçeğini görmeleri ve kurmak istediğim, “Otizm Tedavi Üssü” için ellerinden gelen her şeyi biran evvel ve hemen yapmaları içindir.

Dün bin çocuktan bir görülen otizm vakası bugün 30′ da bir görülmekte ve yarın neredeyse doğan her çocuktan biri otizm olarak dünyaya geleceği gerçeği insanlığı artık uyandırması, silkeleyip kendisine getirme zamanıdır.

Belki bu çocuklar bugün küçük minikler ve kontrol edilebilirler bir şekilde ancak bizler yaşlanıyoruz ama otizmli çocuklar hergün sayıları artarak yetişkin oluyorlar. Evet, her dakika otizm tanısıyla aramıza katılan bebek sayısı katlanarak artıyor. Geç kalmış dahi olsa, bugünden itibaren tedbirler almazsak yarın sokaklarda otizmli çaresiz yetişkinlerle dolacak.

Çocukluğunda bile kontrol edilemeyen bu otizmliler yarın bildiğiniz koca insan olacaklar ve mutlaka büyük sorunlara yol açacaklardır. Üstelik bunun bir tedavisi varsa neden bu insanlar, otizmle yaşamaya mahkum ediliyorlar? Tedavi derken yüksek dozajda uyuşturucu vermekten bahsetmiyorum, gerçek bir tedavi, diğer normal çocuk olabnilecekleri tedaviden bahsediyorum.

Her çocuk Mucize Doktor Olabilir mi?

Bu arada Fox TV de yayınlanan Mucize Doktor gibi her otizmlinin de böyle olacağını veya olduğunu da sanmayın ve beklemeyin de.

Yıllardır takip ettiğim masum çocukları nasıl hayat dişlisi içerisinde ezildiğini haksızca insan dışı bir canlıymış gibi davranıldığını gördüm ama artık görmek istemiyorum. Bu çocuklar kurtulabilir, çalışmalarımı ve fikirlerimi atmasyon veya bu işi para için yaptığımı hatta bir nevi fırsatçı olduğumu düşünebilirsiniz. Otizmin asla tedavi edilemeyeceğini savunup bana herkesin dediği gibi şarlatan da diyebilirsiniz. İnanın hiç umurumda bile değilsiniz, üstelik tüm hakaretlerinizi size iade ediyorum peşinen.

Şahsen otizmli bir çocuğum yok, yani sizlerin çocukları, bu milletin evlatları hatta daha da ileriye giderek dünya çocukları için bir çalışma yapmam gerektiği bilincindeyim. Evet, tıp doktoru, eczacı veya kimyager değilim ama otizmin tedavisini geliştiren bilim insanı benim. Yani bu şu demek, hayatları boyu devletten veya çalıştıkları kurumdan oluk oluk maaş aldıkları, istedikleri tüm klinik ve laboratuvar imkanlarına sahip oldukları halde otizme bir çare bulamayanlar değil de ben bulmuşsam herkesin buna hürmetle saygı göstermesi, şarttır.

Bunu geçelim, bugün dünyadaki tüm tıp dergilerini ve otizmle alakalı makaleleri karıştırdığınızda otizmin tedavisi ile alakalı hiç bir şey bulamazsınız. Peki ne yazıyor bu kadar bilim insanları? Yaptıkları yegane şey; otizmi gruplara ayırarak isimlendirme yarışındalar. Tek dertleri otizmin bir seviyesini tespit edip tıbbi makale yayınlayarak soyadlarının verilme derdinden öte değil bu çalışmaları.

Otizmin seviyesi, o seviyesinin adının ne olduğu benim için ve geliştirdiğim protokollerim için hiç bir önemi yok. Evet, daha az etkilenen ve ağır etkilenen otizmli çocuklar mutlaka vardır ama bu hiç bir şeyi değiştirmez. Hele de otizm için yüzde oranı veriyorlar ya neye göre nasıl veriyorlar onu da kimse bu güne kadar bana izah edemedi. Benim için otizm şudur, ötesiyle ilgilenmiyorum.

Otizm spektrum bozukluğu, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bir bozukluktur.

Beyin Küçülmesi

Burada ayırt etmemiz gereken tek unsur beyin MR’ı çekilerek çocuğun beyin gelişmesinde sorun olmadığından ve beyin küçülmesi olmadığından bir beyin cerrahının kontrolü ile emin olunma şartıdır.

Eğer çocukta beyin küçülmesi veya gelişiminde sorun varsa bu elbette tedavi edilemez ve bu çocuk bize ömür boyu bakılması için emanet edilmiştir yapacak bir şey yok. Allah ecrini ahirette verecektir inşaAllah, geçmiş olsun.

Her seviye otizm tedavi edilebilir

Atipik, Aspergen veya en ağır vaka olan zincire bağlanmak zorunda kalan tüm çocuklar elbette tedavi edilebilir. Buradaki yegane unsur bu çocukların otizmden etkilenme, yani bedenlerinin ağır elementlerden etkilenme oranlarındaki farklılık ve direncinden başka bir şey değildir.

Otizmi ve tanısıyla alakalı makalemi teknik açıklamalarımla izah etmeye çalıştım, dilerseniz “Otizm kalıtımsal bir hastalık değildir, tedavi edilebilinir” tanısı ve tedavisi isimli makalemi okuyunuz.

Otizm tedavi edilmeden eğitim desteği çok faydalı olmayacaktır. Ancak tedavi ile birlikte tam eğitim desteği vermek ve konuşma terapisi alması kesinlikle çok kritik önemlidir.

Otizm tedavisinde başarı oranımız, otizmli çocuğun en erken yaşta tedaviye başlaması ve kaybolan yıllarının yoğun eğitimle, doğru psikolojik destekle kapatılmasıyla eşit orantılıdır.

Her Otizmli çocuğa bir kez olsun tedavi şansı vermeliyiz

Otizmli çocuklarının tedavisi mümkün dediğim her platformda hakaretlere maruz kalmış biriyim. Belkide biliyorsunuz 2019 Eylül ayında tüm ülke genelindeki TV, gazete ve sosyal medyada şarlatan, sahtekar ve bunun gibi çirkin saldırılaraa maruz kaldım. Aslında bu beni çok şaşırtmadı, otizmde dönen paranın ve bakkal gibi ülkenin her köşesinde açılmış dernekler, vakıflar, eğitim kurumları ve sağlık kurumlarının bu çirkin saldırısı umurumda bile değil. Onların hepsiyle tek başıma savaşabileceğimi biliyorum, çünkü ben otizmin gerçek tedavi edilebileceğine adım gibi eminim ve tüm dünyaya bunu ispatlayabilirim.

Her bir çocuğun otizm tedavisi görmesi onun insanı hakkıdır ve bunu kimse engeleyememeli. Çünkü otizmli bir bireyin yaşadıklarını, çaresizliğini, kurtulmak için çabalarını anne babası bile bilemez. İçine saplandığı bataklıktan kurtarmak için tüm otizmli çocuklara el uzatılmalıdır.

Galileo Galilei

Her şeye rağmen dünya dönüyor

Galileo Galilei, 17 yüzyılda yaşamış önemli bir bilim insanıydı. O zaman da bugün de ayı sabit fikirli insanlar yüzünden Galileo Galilei çalışmalarından dolayı yargılanmışlardır. Yargılanmasına neden olan şey ise Dünya’nın Güneş etrafında döndüğünü ispatlamaya çalışmasıydı.

Bugünün medyası, o zamanın Engizisyon mahkemesi gibiydi ve hatta başka bir İtalyan filozof Giordano Bruno, Engizisyon tarafından yargılanmış ve diri diri yakılarak idam edilmişti. Bugün beni diri diri tüm Türk halkının karşısında rezil ettiğini sanan düzmece dernekler, vakıflar, eğitim ve sağlık kuruluşları yarın tarih önünde asıl şarlatanların kendileri olduklarını tedavi ettiğim otizmli çocuklar tarafından ispat edilecektir.

Sonuç

Satırların çok olmasıyla bir yere varamayacağımız, belkide polemiklerden iş yapamayacağımız bir duruma girmemek için bu işi özetlemek istiyorum.

Ey insanlık, Türkiye’de, dünyanın ilk ve tek “Otizm Tedavi Üssü”‘nü kurmak istiyorum. Bu çocuklar hepimizin ve yetişkinler olarak bir şeyler yapmak bizim zamanımızda bizim boynumuzun borcu.

Gelin herkes elindeki imkanını kullanarak bu alandaki ciddi çalışmam için bana yardımcı olsun, yoksa huzuru mahşerde her bir otizmli evladımızın, iki elini yakamızda buluruz.

Geç kalmadan bana ulaşın neler yapabileceğimizi belirleyerek biran evvel zaten çok geç kalınmış çalışmalarımıza başlayalım.

Yasin Cuneyd Umur
Eylül 2019
+90 551 187 5926